GİZLİLİK İLKESİ

Sondakikabilim.com internet sitesini ziyaret ederek aşağıdaki şartları ve kuralları uygulamayı kabul etmiş sayılmaktasınız.

Son Dakika Bilim, sisteme bağlanan kullanıcılarının IP Adreslerini web sitesi kayıtlarında bağlantı tarihi, saati ve sistemden istenen adres ve/veya sayfalar bazına kaydetmektedir. Bu bilgiler gerek sistem güvenliği, gerekse olası kullanıcı problemlerinin çözümünde anahtar bilgiler olup, kullanıcı kişisel bilgileriyle ilişkili değildir. Bu bilgiler, 5651 sayılı Kanun’un Yer Sağlayıcılara getirdiği yükümlülükler kapsamında saklanmaktadır ve üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır. Kullanıcının iletişim bilgileri gerektiği zaman kullanıcıya ulaşmak için gerekli olduğu zaman e-mail ile mesaj gönderilebilir. Ayrıca Son Dakika Bilim üyesi olduğunuz andan itibaren aksi tarafınızdan talep edilmediği sürece belirli ve değişken olabilecek aralıklarla bilgilendirme e-postaları, e-posta adresinize gönderilir. Dilediğiniz zaman bu e-postalarla ilgili değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır. Bu e-postaların içeriği, güncel paylaşımlar, haberler ve benzeri bilgileri içerebilir. 

Yorumlarınızda, profil sayfanızda, yayınladığınız her türlü içerikte verdiğiniz kişisel bilgiler, üçüncü şahıs ve kuruluşlar tarafından kullanılabilmektedir. Bu gibi durumlarda, kişisel bilgilerinizi vermek tamamıyla gönüllü olarak yaptığınız bir davranış olur ve Son Dakika Bilim hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kullanıcıların kişisel hakları, bizim için de kendileri için oldukları kadar önemlidir. Ancak yasalar çerçevesinde, devlet organları yasadışı içerik tespit edip bizden kullanıcı bilgilerini istediği takdirde, gerekli kişisel bilgiler tarafımızca devlet organlarına teslim edilebilir.

Kişisel bilgilerinize her zaman ulaşabilir ve onları güncelleyebilirsiniz. Bunların içerisinde e-posta adresiniz ve şifreniz mevcuttur. Bunların yanı sıra, yayınladığınız içerikleri, silme yetkisine de sahipsinizdir. Silinmiş içerikler daha farklı veri tabanlarında arşiv maksatlı veya farklı sitelerde eski hali ile bulunabilir.

Son Dakika Bilim, sitede veya serviste mevcut olan her türlü içerik ya da bilginin arızasız, hatasız, kusursuz, virüssüz veya üyenin yazılımını, verilerini veya cihazını değiştirebilecek, silebilecek her türlü şeyden arınmış olduğu konusunda hiçbir garanti vermemektedir. Site yoluyla yapılan her türlü içerik veya diğer materyal görüntülemesi veya yükleme işleminin sorumluluğu tamamen üyeye aittir.

Son Dakika Bilimin özellikle şu nedenlerden kaynaklanan hasarlar için hiçbir sorumluluğu yoktur:

(a) Sitedeki veya herhangi bir içerikteki, ya da herhangi bir üründeki, maldaki, yazılımdaki, bilgideki veya hizmet yoluyla sağlanan ya da indirilen hizmetlerdeki, yanlışlar, hatalar veya kusurlar,

(b) Her türlü virüs, yazılım arızaları ya da benzer mekanizmalar.

“Mücbir sebep” terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve Son Dakika Bilim’in gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır. Bu tanımlama ile mücbir sebep kavramına giren ve burada sayılmamakla birlikte hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda Son Dakika Bilim, bu sözleşme ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Son Dakika Bilim için gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Son Dakika Bilim’den herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir.

Sondakikabilim.com üyelik iptal işleminizi info@sondakikabilim.com adresine e-mail göndererek gerçekleştirebilirsiniz.